masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest najbezpieczniejszą formą terapii dotykiem i nie pociąga za sobą żadnych skutków ubocznych.

To idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny nie tylko leczy obolałe, napięte mięśnie ale także jest prawdziwą przyjemnością i dobrostanem dla naszego ciała i  umysłu.

Masowanie lędźwi, pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o otaczającym świecie zewnętrznym i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Każdy masaż, a w szczególności ten, ma niewyobrażalnie korzystny wpływ na nasz organizm. Za prawidłowe funkcjonowanie odpowiada nie tylko rozluźnienie napięć mięśniowych ale także zniwelowanie przewlekłych stanów stresowych wywołanych między innymi przez siedzący tryb życia. Masaż relaksacyjny pozwoli uporać się z wieloma innymi dolegliwościami i dysfunkcjami na płaszczyźnie nie tylko fizycznej ale również psychicznej, choćby w najprostszej postaci poprzez stymulację produkcji endorfin - naszych hormonów szczęścia. 

Korzystanie z masaży relaksacyjnych podobnie jak czynne uprawianie przyjemnych form ruchu na świeżym powietrzu jest najlepszą profilaktyką utrzymania naszego organizmu w dobrym zdrowiu. Odmian masażu relaksującego organizm jest wiele, w zależności od rodzaju odbierania przez nas samych różnych bodźców sprawiających nam przyjemność. Tak więc istotną wagę przywiązujemy do Waszych indywidualnych odczuć i potrzeb przeprowadzając zabieg w stałej kontroli Waszych zachowań.

 

masaż LOMI LOMI

To hawajski masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Podstawą skuteczności masażu Lomi Lomi jest sekretna, tajemna wiedza - HUNA. Naszą moc powinniśmy wykorzystywać w duchu Aloha (uzdrawiającej, bezinteresownej miłości).
Lomi Lomi daje jedyne w swoim rodzaju uczucie błogości. Cechuje go wyjątkowy, uważny dotyk. Używana jest miękka część przedramion i wykonuje się długi, specyficzny, płynny, spokojny i ciągle powtarzający ruch na rozległych partiach ciała. Daje to fenomenalne odczucie wyciszenia, uspokojenia i rozluźnienia.
Jako masaż relaksacyjny i energetyzujący, usuwa blokady i napięcia, leczy psychikę.
 
Korzyści masażu Lomi Lomi:
 
*na poziomie fizycznym; działa odmładzająco, pobudza układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza krew z toksyn, wspomaga przemianę materii, ma pozytywny wpływ na nerwowy.
*na poziomie emocjonalnym: pomaga usunąć istniejące obawy, uwolnić się od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń, wpływa na równowagę emocjonalną, koi nerwyy, wycisza, odstresowuje.
*na poziomie duchowym: masaż działa z pełną miłości troską, otwieramy się na obfitość wszechświata.

masaż balijski

To tradycyjny masaż z egzotycznej wyspy Bali, wywodzący się z najlepszych tradycji leczniczych Dalekiego Wschodu.

Łączy w sobie wiele technik, zaczerpniętych z masażu punktowego i akupresury, lekkiego rozciągania oraz klasycznej techniki masażu. Ważna w trakcie tego seansu jest aromaterapia dlatego stosujemy wyłącznie naturalne olejki eteryczne o nutach kwiatowych, owocowych i ziołowych wykorzystując ich siłę i równowagę energetyczną. 

Masaż balijski rozpoczyna uciskanie (akupresura) określonych punktów na ciele począwszy od kończyn dolnych, kierując się ku górze ciała, a następnie powraca powtarzając ruchy symetryczne po obu stronach (wynika to z prawa ruchu energetycznego oraz zasad aktywizacji naczyń krwionośnych). Po rozluźniającej ciało fazie wstępnej przechodzi się do masażu ciepłymi olejkami wykonując rozcieranie, gładzenie i rozciąganie skóry. Całość odbioru doznań dotykowych dopełnia kojąca, wyciszająca umysł muzyka w medytacyjnych rytmach Bali.

Zaletą największą balijskiej terapii masażem jest przede wszystkim spotęgowany stan rozluźnienia ciała i odprężenia umysłu. Dzięki swojej intensywności rewelacyjnie wpływa na złagodzenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie skutków stresu, wspieranie leczenia depresji oraz bezsenności, poprawa sprawności ruchowej, ruchomości stawów, wspierając leczenie u sportowców lub osób z chorobami reumatycznymi, usprawnienie krążenia krwi, złagodzenie bólu głowy, poprawa funkcjonowania układu odpornościowego oraz pobudzenie układu limfatycznego.

 

masaż gorącymi kamieniami

Jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących zabiegów.

Likwiduje bóle mięśni oraz wszelkie napięcia, przyśpiesza krążenie krwi, działa odprężająco poprzez głębokie rozgrzanie organizmu i wspomaga proces usuwania toksyn.

Polecany szczególnie osobom przemęczonym, zestresowanym, o obniżonym nastroju i podwyższonym napięciu mięśniowym jak również przy dolegliwościach reumatycznych. Jest połączeniem Ceremonii Indian Amerykańskich i tradycji medycyny Dalekiego Wschodu. Kamienie mają w sobie wielką moc, która odpowiednio użyta może mieć pozytywne działanie.

W naszym ciele znajdują się ośrodki energii tzw. czakry, które tworzą swoistą mapę ciała, po której porusza się doświadczony masażysta. 
Gorące kamienie w kontakcie z ciałem oddają swoją wartościową energię, przywracając jej prawidłowy przepływ w kanałach i czakrach energetycznych ciała.

Seanse idealne do przeprowadzania w naszej strefie klimatycznej przez cały okres od jesieni aż do wiosny.

 

Pakiet relaks w mieście

Unikalny pakiet masażu Relaks w mieście to wyjątkowa okazja dla zabieganych mieszkańców, którzy pragną złagodzić napięcie i przywrócić harmonię w swoim ciele i umyśle. Oto trzy główne elementy tego pakietu, które sprawiają, że jest on tak wyjątkowy:

- masaż pleców i barków: głęboko relaksujący, skoncentrowany rozluźnieniu mięśni. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które odczuwają chroniczny brak energii i przemęczenie.

- masaż głowy i twarzy: skupia się na odprężeniu tych obszarów, gdyż najszybciej narażone są na spięcia i stres.

- masaż dłoni i stóp: łagodzi bóle mięśni i ścięgien, dotlenia tkanki, wspomaga wydalanie toksyn, poprawia jakość snu.

  

Seans antystresowy

Doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących odprężyć się i złagodzić natężenie stresu. W trakcie tego seansu stosujemy różne techniki relaksacyjne i głębokiego masażu, dostosowane indywidualnie do potrzeb każdego  naszego gościa.

Podczas seansu antystresowego możesz oczekiwać przede wszystkim przyjemnej atmosfery, wyciszenia i kojącej muzyki, które dodatkowo wpłyną na Twoje samopoczucie.

U nas masz szansę oderwać się od codziennych zmartwień i skupić na sobie, a to przyniesie Ci spokój i wewnętrzną równowagę.

 

 

 

 

Przeciwwskazania ogólne:

stany zapalne organizmu

(np. ostry stan zapalny stawów, kości, czy ścięgien),
ciąża
menstruacja
choroby zakaźne
choroby nowotworowe
zakrzepowe zapalenie żył
schorzenia kardiologiczne, wady serca
nadciśnienie tętnicze
cukrzyca

problemy skórne (rany, owrzodzenia) cukrzyca
świeże zrosty i złamania
infekcje i choroby przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała
stany zapalne wątroby i nerek

Do góry