masaż balijski

Masaż balijski to tradycyjny masaż z egzotycznej wyspy Bali, wywodzący się z najlepszych tradycji leczniczych Dalekiego Wschodu. Łączy w sobie wiele technik, zaczerpniętych z masażu punktowego i akupresury, lekkiego rozciągania i klasycznej techniki masażu. Niezwykle ważna w trakcie tego seansu jest aromaterapia dlatego stosujemy wyłącznie naturalne olejki eteryczne o nutach kwiatowych, owocowych i ziołowych wykorzystując ich siłę i równowagę energetyczną. 

Masaż balijski rozpoczyna się od akupresury uciskając określone punkty na ciele a następnie przechodzi do masażu aromatycznymi olejkami. Zabieg zawsze zaczyna się od kończyn dolnych, kierując ku górze ciała, a następnie powraca powtarzając ruchy symetryczne po obu stronach (wynika to z prawa ruchu energetycznego oraz zasad aktywizacji naczyń krwionośnych).

Zaletą największą balijskiej terapii masażem jest przede wszystkim spotęgowany stan rozluźnienia ciała i odprężenia umysłu. Dzięki swojej intensywności rewelacyjnie wpływa na złagodzenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie skutków stresu, wspieranie leczenia depresji oraz bezsenności, poprawa sprawności ruchowej, ruchomości stawów, wspierając leczenie u sportowców lub osób z chorobami reumatycznymi, usprawnienie krążenia krwi, złagodzenie bólu głowy, poprawa funkcjonowania układu odpornościowego oraz pobudzenie układu limfatycznego. 

Do góry